Niewątpliwą przewagą leasingu operacyjnego nad tradycyjnym kredytem na auto osobowe jest zaleta w postaci możliwości skorzystania pakietu dodatkowego, który opiewa w wiele praktycznych możliwości oraz udogodnień. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy najważniejsze z nich, które w dłuższej perspektywie mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym i praktycznym. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto skorzystać z pakietu dodatkowego?

Do punktów stałych zawartych w umowie leasingowej zaliczyć należy uwzględnienie kosztów ratalnych związanych z ubezpieczeniem oraz serwisem. Współczesne firmy leasingowe oferują jednak znacznie więcej możliwości dodatkowych. I choć jeszcze do niedawna kluczowym kryterium w przypadku leasingu operacyjnego, czyli najpopularniejszej formy była cena, to dziś duże znaczenie odgrywa przede wszystkim rodzaj pakietu dodatkowego. Dzięki odpowiedniemu wyborowi możemy lepiej przewidzieć koszta związane z samym pojazdem oraz jego eksploatacją.

kierownica

Pakiety serwisowe

Najbardziej popularnym pakietem dodatkowym jest pakiet serwisowy. Podstawową zaletą pakietu serwisowego jest fakt, iż wszelkie potencjalne naprawy związane z pojazdem odbywają się w autoryzowanych punktach z wykorzystaniem oryginalnych części, co z kolei przekłada się na zwiększoną wartość pojazdu na rynku wtórnym. Dodatkowo owemu pakietowi bardzo często towarzyszą atrakcyjne rabaty i promocje na usługi dodatkowe oraz elementy konstrukcyjne. Koszt pakietu wliczony jest w ratę miesięczną, co jest komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem dla obu stron.

Gwarancja mobilności

Kolejnym ciekawym dodatkiem jest tzw. gwarancja mobilności. Z racji regularnego zwiększania się wypadków, stłuczek oraz awarii na rodzimych drogach firmy leasingowe postanowiły zaoferować pakiet dotyczący mobilności – innymi słowy jest to gwarancja zapewnienia auta zastępczego, bądź w niektórych przypadkach możliwość holowania, naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia, nocleg w hotelu, a nawet dłuższe podróże autokarem, pociągiem, czy samolotem.

droga

Leasing z wysokim wykupem – czym jest?

Nowością w ofercie niektórych firm leasingowych jest możliwość leasingu z wysokim wykupem. Owa usługa polega na możliwości zwrócenia pojazdu po zakończeniu trwania umowy w celu uniknięcia procesu sprzedaży samochodu. Temu rozwiązaniu towarzyszy także zmniejszenie raty leasingowej – miesięcznej, a zatem w praktyce spłaceniu ulega wyłącznie rzeczywista wartość samochodu.

Podsumowanie i wnioski

Pakiety dodatkowe coraz częściej bywają dostosowywane do indywidualnych potrzeb kierowców. Przybierają one różną formę ze względu na status – prywatny oraz firmowy. Duże znaczenie tym przypadku ma również branża w której działa dane przedsiębiorstwo. Duża elastyczność owych pakietów wynika ponadto z rosnącej konkurencji rynkowej.

Przy współpracy z Leasing Bielsko-Biała.