Przysłowiowego „konia z rzędem” temu, kto nie musiał nigdy sprzedać swojego auta. Rzecz jasna wykluczamy tu zjawiska w których wiekowe samochody odjeżdżały na własnych kołach pod „żyletkę”. Są to zjawiska marginalne, które wyłącznie potwierdzają teorię, że ze sprzedażą własnego pojazdu spotykał się praktycznie każdy przynajmniej raz w swoim życiu. Niestety nie wszystkie te transakcje można uznać za korzystne, dlatego my dziś podpowiemy w jaki sposób skutecznie i błyskawicznie sprzedać własny pojazd.

Pierwszy sposób

Pierwszym sposobem jest odpowiednie przygotowanie auta do procesu sprzedażowego. Należy oczywiście zadbać o jego stan techniczny. W tym celu najrozsądniej stworzyć listę wszelkich wad oraz mankamentów, a następnie zainwestować w ich usunięcie. W przypadku, gdy koszta te będą astronomiczne, a zysk wątpliwy – najlepiej obniżyć drastycznie cenę auta i liczyć na łut szczęścia. Poza naprawami stricte technicznymi ważną rolę w transakcji odgrywa także estetyka, dlatego zalecamy stosowne przygotowanie zarówno do wewnątrz, jak i od zewnątrz. (Warto zastosować odpowiednie kosmetyki)

Szybka sprzedaż

Błyskawiczna sprzedaż to i błyskawiczne działanie, dlatego nie ma na co czekać. Świadomość, że z każdym dniem auto jest coraz starsze z pewnością nie wpłynie na podbicie jego ceny. Z drugiej strony w dobie współczesnej wirtualności również internetowe ogłoszenie spadają na dalsze strony minimalizując szanse na szybką sprzedać. Warto działać od razu i na świeżości uwzględniając przy tym własną dyspozycyjność. W ten sposób nasze szanse na powodzenie wzrastają.

Odpowiednia prezentacja pojazdu

Warto przygotować się do rozmów z potencjalnym nabywcą, aby sprawiać wrażenie osoby posiadającej dostateczną wiedzę na temat pojazdu. Zadbajmy także o dobre wrażenie, a to najlepiej uzyskać poprzez szczerość. Punktując wady i zalety naszego auta z pewnością wzbudzimy zaufanie w nabywcy, a ryzyko braku transakcji zostanie zredukowane.

Czwarty sposób to dbałość o PR naszego auta. Współcześnie większość ogłoszeń znajduje się w sieci, a o ich popularności świadczą aspekty wizualne, dlatego zalecamy zrobienie atrakcyjnych zdjęć pojazdu. Warto uzmysłowić sobie, że żaden – nawet najbardziej kompletny i ekspercki opis nie przyniesie pozytywnych skutków, o ile nie zwabimy ewentualnego interesanta atrakcyjnymi fotkami. Na temat zdjęć wypowiedział się na naszą prośbę ekspert od sprzedaży aut używanych i fotograf – Daniel Danielewicz.

„Robiąc zdjęcia naszego auta warto zadbać o te w wariancie micro, jak i te w wariancie makro. Wtedy możemy uchwycić i zaprezentować nie tylko zalety pojazdu, ale i jego potencjalne wady. W ten sposób wzbudzamy zaufanie w odbiorcach, którzy nabywają świadomość, że nie zamierzamy ich oszukać…”

Ostatnia metoda na skuteczną sprzedaż ma związek z wykorzystaniem osób trzecich, czyli profesjonalistów. Pośrednictwo w transakcji z pewnością przyczyni się do jej uskutecznienia o ile mamy do czynienia z prawdziwymi fachowcami. Pozwoli to na oszczędzenie czasu oraz dodatkowych nerwów. Zapoznaj się z ofertą sklepu centercar